ژانر موسیقی خود را بشناسید
ژانر موسیقی خود را بشناسید
5 (100%) 2 vote[s]

ژانر موسیقی خود را بشناسید
۵ (۱۰۰%) ۲ vote[s]

تعداد بسیار تعداد بسیار زیادی از انواع مختلف موسیقی امروزه برای علاقه مندان و مخاطبان این هنر وجود دارند.

برای مثال بعضی از ژانرهای موسیقی عبارتند ازhip-hop، folk، classicall، dance، jazz و غیره با در نظر گرفتن ژانرهای معرفی شده و شناخته شده فوق هرکدام تعداد زیادی زیر سبک برای خود دارند

بنابراین اگر شخصی به شما گفت که به موسیقی Trance علاقمند می باشد باید بدانید که آن شخص در واقع هنوز اطلاعات کاملی از ژانر مورد علاقه خود در اختیار شما قرار نداده است.

پس سوال بعدی شما از او باید این باشد که چه نوع موسیقی Tranceرا ترجیح میدهد.hard ,melodic, Euro ,symphonic ,pop ,Death ,Ambient یا غیره؟

این موارد این موارد تمام تنها قسمتی از انتخاب های موجود برای یک ژانر موسیقی ترنس که تازه خود آن هم در واقع زیر شاخه ژانر موسیقی الکترونیک است می‌باشند.

تصویر زیر موسیقی ترنس و زیر شاخه های آن را نشان می دهد همانطور که در این تصویر می بینید هر ژانر موسیقی تعدادی زیادی زیر شاخه دارد.

برای موفق شدن به خلق موسیقی در یک سبک خاص شما باید شناخت دقیقی روی تکنیک های مورد استفاده برای خلق و تهیه موسیقی در ژانر به خصوص مورد نظر خود را به دست آورید.

http://dl.playback90.ir//%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B0_%DB%B2%DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B3%DB%B9.jpg

به عنوان یک به عنوان یک موزیسین زمانی که شما در دست دارید تا موسیقی خودتان را بسازید صرفنظر از آنکه چه قطعه ای را می نویسید آن سکه خلق می کنید به طور حتم متعلق است به یکی از ژانرهای موسیقی من اغلب شنیده‌ام که مردم بخصوص موزیسین ها  مدام تاکید می‌کنند که به اهمیت داشتن کلمه ژانر در موسیقی واقعا اعتقادی ندارند از بسیاری جهات این مسئله درست است چرا که ورود به یک ژانر بخصوص موسیقی می تواند محدودیت های بسیاری را برای آهنگسازی که توسط خلق کردن آزادانه موسیقی خود را دارد به همراه آورد و او را محدود کند به بسیاری از بایدها و نبایدها را که مختص آن ژانر به خصوص موسیقی می باشند.

 

 

در در حالی که عمدتاً باید کسانی که تصمیم به آهنگسازی با کامپیوتر را دارند. بتوانند آزادانه هر چه که به فکرشان می‌رسد و به نظر برایشان جالب می آید را در موسیقی خود پیاده کنند فارغ از آنکه خود را منحصر به یک ژانر خاص موسیقی کنند.

در حالی که خود این نگرش در موسیقی که به واسطه آن آهنگساز محدود به یک ژانر خاص از موسیقی نمی‌شود هم به یک ژانر موسیقی تعلق دارد. زیرا موسیقی هایی که با این دید و تفکر ساخته می‌شوند معمولاً موسیقی های آزمایشی و یا Experimental نامیده می شود و در ژانر موسیقی به همین نام نیز طبقه بندی می شوند

واژه بعدی نیست که آشنا شدن با آن می تواند مهم باشد progressiv، میباشد که در آن هدف موسیقی پیشرفت کردند است این واژه نیز خود برای ما به تنهایی تداعی کننده یک ژانر در موسیقی می باشد.

بنابراین از هر زاویه دیدی که به این قضیه نگاه کنید متوجه می‌شوید که موضوع اجرای آن در موسیقی کنار گذاشته نمی شود البته نباید فراموش کرد که وجود کلمه ژانر ذاتاً عنوان ای مناسب می باشد زیرا اگر شما موسیقی ای می‌سازید که قصد فروشش را به شرکتهای پخش موسیقی دارید،آنها به مسئله بازار فروش موسیقی شما بسیار اهمیت خواهند داد.

برای ارائه موسیقی شما به بازار موسیقی شرکت پخش کننده باید مطمئن شود که آلبوم شما مشتری خودش را خواهد داشت و توسط مردم خریداری خواهد شد.

برای این منظور برای این منظور آلبوم شما باید جایگاه مشخص خود را در ویترین مغازه ها داشته باشد چراکه به این شکل خریدار  برحسب سلیقه خود به راحتی می تواند آنرا دنبال و پیدا کند.

به عنوان یک به عنوان یک مصرف کننده موسیقی هم زمانی که تصمیم دارید به صورت آنلاین آلبوم موسیقی را از سایتی اینترنتی تهیه کنید اولین کاری که باید در سایت اینترنتی مورد نظر انجام دهید پیدا کردن و کلیک کردن بر روی عنوان ژانر مورد نظر خود در لیست ای از ژانرهای موسیقی یا ای که به صورت سرفصل وار در سایت مذکور ارائه شده اند می باشد.

اگر به فرض شما به موسیقی های سبک Huose علاقه دارید و تصمیم به  دانلود آلبوم � این سبک گرفته‌اید لزومی ندارد که وقت خود را برای پیدا کردن این موسیقی دربین مثلا آهنگ های سبک Heavy metal  تلف کنید. این فهرست بندی زمان بسیاری را برای شما صرفه جویی خواهد کرد چرا چه به این وسیله مجبور نخواهید بود تراک مورد علاقه خود را در بین این هزاران تراک موسیقی مختلف متعلق به سبک های دیگر جست و جو کنید.

 

 • ژانر موسیقی انتخاب شده و تکنیکهای آهنگساز مربوط به آن

به عنوان به عنوان تهیه کننده موسیقی خودتان برای نوشتن قطعه موسیقی در ژانری،انتخاب شده، ابتدا نیاز دارید تا کاملاً ژانر مورد نظر را برای خودتان معنی کنید.

به بیان دیگر به بیان دیگر منظور من این است که شما باید کاملاً به ژانر مورد نظرتان از هر لحاظ مسلط شوید به طوری که اطلاعات کاملی از تاریخچه به وجود آمدن ژانر مربوط تا تمامی تکنیک های استفاده شده برای آهنگسازی در آن جان را به دست آورید.

زمانی که این حجم از اطلاعات را به دست آوردید آنگاه نوبت به آن می رسد که  یاد بگیرید چگونه از ژانر در مورد نظر خود در راستای هدف موسیقیایی تان بهره ببرید و چگونه آن را از آن خود کنید یعنی یاد بگیرید چگونه ژانر موسیقی مورد نظر را با صدای خودتان در هم آویزی و چگونه امضای آهنگسازی و سلیقه شخصی موسیقی خود را وارد آن کنید.

بطور مثال  Madonna  یک چنین کاری را با ژانر فراموش شده موسیقی Disco انجام داد او تمام آن خصوصیات بوت مان خصوصیات اصلی این جان را با خلاقیت بخرج دادن در جهت اهداف موسیقی آسیایی خود گرفت.

زمانی که ژانر موسیقی را که تصمیم به آهنگسازی در آن دارید شناختید رقابت به آن می رسد تا با بقیه مطالبی که شما را در خلق کردن قطعه مورد نظر تان به موفقیت میرساند هم آشنا شوید.

آهنگسازی در هر ژانر موسیقی نیازمند داشتن دانش و معلومات آهنگسازی خاصی در آن را ندارد میباشد کنید این مطلب چه تکنیک های آهنگسازی در یک ژانر موسیقی برای آهنگسازی در ژانرهای موسیقی دیگر بی کاربرد می باشند اغلب واقعیت دارد.

اگر به فرض شما تصمیم به خلق موسیقی در ژانر Drum N Bass را دارید تمرکز اصلی تان هم باید روی تراک های مربوط به ریتم های درامز و بیس گیتار باشد تا به این طریق بتوانید ریتم هایی جذاب برای این دو تراک خلق کنید.

دانشی که شما از آن برای انجام این کار استفاده می کنید معمولاً قابل انتقال دادن بر روی سبکهای دیگر موسیقی نمی باشد مگر آنکه تصمیم داشته باشید تا موسیقی از تلفیق چندین ژانر مختلف را خلق کنید.

 

 

 

 

playback

دیدگاه کاربران ...

 1. توسط مهدی

  سلام ممنون مفید بود

 2. توسط Вам перевод 111346 р. https://tinyurl.com/Vagegato NMVV11169156RKKF

  Вам перевод ۱۷۱۵۶۷ руб. https://tinyurl.com/Vagegato NMVV11169156RKKF

 3. توسط Elon Musk shared the secret of how quickly he got rich during quarantine! Click here for the full article and free system access! https://tinyurl.com/y9k58k37

  On This Morning, Elon Musk shared the secret of how quickly he got rich while coronavirus is raging all over the world!
  He already shared this news on social networks and those who believed and tried the platform started writing letters to him. Click here for the full article and free system access! https://tinyurl.com/y9d78f8c

 4. توسط pattmaine

  Buy Diflucan For Yeast Infection orewewstut cialis online greeks Zithromax At Walmart

 5. توسط wedeqzbci

  ژانر موسیقی خود را بشناسید – پلی بک رایگان
  [url=http://www.g376m6ti88z1pwa7hi05l53s910r6rdns.org/]uwedeqzbci[/url]
  wedeqzbci http://www.g376m6ti88z1pwa7hi05l53s910r6rdns.org/
  awedeqzbci

 6. توسط Niz

  Hi, this is Julia. I am sending you my intimate photos as I promised. https://tinyurl.com/y4tdr45z

 7. توسط nym1329260tetcher

  mps1329260ngkyt uNXtyDF 4tNx fCFBCAj

 8. توسط Niz

  Cryptocurrency rates are breaking records, which means you have the opportunity to make money on cryptocurrencies. Join our system and start making money with us. Go to system: https://tinyurl.com/yejon55q

 9. توسط pattmaine

  http://vsdoxycyclinev.com/ – is 2 yr old doxycycline safe to take ?

 10. توسط Niz

  Hi, this is Irina. I am sending you my intimate photos as I promised. https://tinyurl.com/ydj9ugzb

 11. توسط Niz

  Hi, this is Julia. I am sending you my intimate photos as I promised. https://tinyurl.com/ykxrhhyq

 12. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات